Bez vhodného náteru sa nezaobídete

Výber náteru nie je len o odtieni, zamerať by ste sa mali aj na vlastnosti farby, aby čo najlepšie odpovedala vašim požiadavkám. Pri voľbe náteru zohľadnite, do ktorej miestnosti ho chcete použiť.

Plánujete si vymaľovať spálňu, obývačku alebo pracovňu? Siahnite po najobľúbenejšej a najpredávanejšej farbe Primalex Plus. Túto farbu s vynikajúcou krycou schopnosťou a vysokou odolnosťou proti oderu si môžete kúpiť v univerzálnej bielej farbe alebo si jej základ môžete nechať tónovať do akéhokoľvek odtieňa. Pre harmonický, farebný interiér odporúčame aj Primalex Inspiro. Tento jedinečný náter s vynikajúcou krycou schopnosťou vás prekvapí svojou jednoduchou aplikáciou, ktorá spolu s vysokou odolnosťou proti oderu vytvára predpoklad pre dokonalý výsledok a zaujímavú atmosféru. Ak ste naopak priaznivcom žiarivej belosti, ktorá rozžiari váš interiér, potom je jasnou voľbou Primalex Polar, ktorý môžete aplikovať okamžite bez riedenia.

Ak sa chystáte maľovať jedáleň, chodbu, kuchyňu alebo detskú izbu, skrátka domácnosti s deťmi a domácimi zvieratami, odporúčame Primalex Ceramic, ktorý je vhodný do extrémne namáhaných interiérov vystavených znečisteniu. Je odolný voči škvrnám, nečistotám a dezinfekčným prostriedkom. Pri čistení nedochádza k obrusovaniu farby a povrch si zachováva elegantne matný a farebne stály vzhľad. Ďalšou umývateľnou farbou, ktorá sa tiež ľahko nanáša, je Primalex Essence. Táto vysoko krycia farba zaručuje dlhotrvajúci dokonalý vzhľad vašich stien a stropov.

Technické priestory, kúpeľňu, kuchyňu, schodisko alebo zádverie je ideálne natrieť farbou Primalex Bacteria Resist. Táto umývateľná biela farba novej generácie obsahuje technológiu Active Silver, ktorá zabraňuje rastu baktérií a plesní na jej povrchu. Primalex Mykostop je vhodný aj do vnútorných vlhkých alebo zle vetraných priestorov, pretože obsahuje účinné fungicídne látky, ktoré ničia plesne a majú preventívny protiplesňový charakter.
Napriek našim odporúčaniam sa v mori farieb trochu strácate? Navštívte predajňu Dom farieb, kde vám naši skúsení odborníci radi pomôžu s výberom.

 

Vzorkovník farieb a ich kombinácie

Stále váhate, ktoré farby zvoliť, aby ladili a lahodili vášmu oku? V predajniach Dom farieb si môžete pozrieť vzorkovník PPG Voice of Colour, ktorý obsahuje viac ako 2 000 odtieňov. Naši odborníci vám poradia s výberom odtieňov a vzorkovník si môžete požičať aj domov. V našom tónovacom centre vám potom ľahko a rýchlo namiešajú farbu.
Farebný systém Voice of Colour sa riadi osvedčeným dizajnérskym pravidlom 60-30-10. Ide o pomer, vďaka ktorému farby v interiéri najlepšie vyniknú. V 60 % interiéru by mala prevládať skôr neutrálna a tlmená farba, ktorá navodí celkovú atmosféru. Nebojte sa napríklad vymaľovať týmto dominantným odtieňom. 30% priestoru by mala zaplniť výraznejšia farba, ktorá sa hodí na závesy alebo napríklad na sedačku. Doplnky v naozaj akcentovanom, kontrastnom odtieni doplňte do 10 % interiéru.

 

Správne aplikačné pomôcky

Valček alebo štetec? Neviete, ktorý aplikačný nástroj použiť, aby sa vám dielo podarilo na jednotku? Je to jednoduché. Valček je ideálny na väčšie plochy, pretože nezanecháva šmuhy ani ťahy a aplikácia farby je vďaka nemu oveľa rýchlejšia. Ako si vybrať valček si môžete prečítať v našom článku. Na druhej strane, štetce sú vhodné na dokončovacie a opravné práce. Zárohák môžete použiť napríklad na ťažko prístupné miesta, ako je stena za radiátorom.

Hurá do maľovania

Pred samotným maľovaním nezabudnite farbu dôkladne premiešať. Zle zamiešaná farba je jedným z najčastejších dôvodov, prečo výsledok maľovania nie je podľa vašich predstáv. Farebné pigmenty majú tendenciu usadzovať sa na dne, preto nezabudnite aj počas maľovania farbu pravidelne miešať. Potom môžete začať nanášať vrstvy farby. Na obale vybraného výrobku sa vždy dozviete, koľko vrstiev farby máte naniesť. Každá farba je špecifická a má iné vlastnosti, preto je dôležité prečítať si príslušný technický list.

Dajte farbe dostatok času na zaschnutie. Dodržiavajte prestávku medzi jednotlivými vrstvami podľa pokynov. Táto doba je zvyčajne 2 až 6 hodín v závislosti od vlhkosti a teploty prostredia, v ktorom sa farba nanáša.

To je všetko! Podarilo sa vám vdýchnuť interiéru nový život, a dokonca ako profesionálovi. Gratulujeme! Teraz už môžete s určitosťou vyhlásiť, že ste HVIEZDOU V MAĽOVANÍ!

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

loader