Od výraznosti k jemnosti

Farbu roku už tradične vyhlasuje spoločnosť PPG, pod ktorú spadajú napríklad značky Primalex a Balakryl. Pre rok 2024 sa ňou stala pastelová Limitless (PPG1091-3). Jedná sa o teplý, medeno-béžový odtieň, ktorý reflektuje dopyt zákazníkov. Môžeme tak sledovať trend, kedy obľubu výrazných farieb posledných rokov nahradzuje potreba jemnejších odtieňov. „Po celom svete zaznamenávame prechod od chladnejších a sýtych tónov k svetlejším, teplejším odtieňom červenej, žltej a béžovej,“ uviedol k výberu farby Limitless Andrej Benko, obchodný riaditeľ divízie Architectural Coatings spoločnosti PPG pre Slovensko.
 

Kombinovanie farby roku 2024? Bez limitov!

Ako naznačuje samotný názov farby roku 2024, obmedzenia pri kombinovaní sa báť nemusíte. Limitless je moderná a neutrálna, vďaka čomu ju môžete kombinovať nielen s ďalšími pastelovými farbami, ale aj s výraznejšími odtieňmi. „Očakávame, že teplé neutrálne odtiene postupne nahradia chladné tóny, napríklad šedou, a to ako v segmente zákazníkov, ktorí si farby vyberajú, tak aj v preferenciách dizajnérov a profesionálnych maliarov,“ doplnil Andrej Benko.
 
Limitless sa dobre kombinuje s teplými aj studenými farbami, ako sú tieňovaná biela, jemné pastely, zemité neutrálne farby, tóny vzácnych kameňov alebo kvetinové odtiene. Skvele sa navyše hodí nielen k obľúbeným čiernym a mosadzným kovom, ale aj ku strieborným a bronzovým povrchovým úpravám.

 

Sviežosť do vašich domov

 
Prajete si dodať vašim priestorom novú sviežosť? Jemná Limitless je na to ideálna! V interiéri ju môžete použiť na všetky štyri steny, alebo naopak iba na akcentované. Skvelo sa hodí aj na obklad, dvere a skrine. V tom spočíva kúzlo farby roku 2024 – fantázií sa naozaj medze nekladú! Nemusíte sa teda báť s ňou vymaľovať ani strop alebo sa pustiť do dekoratívnej maľby. V exteriéri Limitless vynikne na fasáde domu, vstupných dverách alebo okenných rámoch.
 


Tak ako sa vám farba roku 2024 páči? Nám v Dom Farieb veľmi! Už sa tešíme, aké všetky možnosti nám táto farba s nulovými limitmi prinesie. Podeľte sa s nami o vaše projekty a plány, do odtieňu Limitless vám na predajniach Dom farieb natónujeme ako fasádne a interiérové nátery Primalex, tak krycie farby Balakryl. Ak by ste chceli načerpať ďalšiu inšpiráciu, ako farby najlepšie kombinovať, pozrite sa do vzorkovnice Voice of Colour.

loader