Ako si vybrať vhodný štetec

V našom článku Vám pomôžeme v tom, aby ste sa vedeli lepšie zorientovať v oblasti štetcov. Väčšina štetcov má univerzálne použitie. Pre správnu funkciu štetca je ale rozhodujúci jeho tvar a vlákna.
 

Tvar štetca


Ploché štetce sú vhodné na všetky typy náterových hmôt, naopak guľaté sú vhodné na dokončovacie alebo opravné práce. Dlhé štetce, napríklad tzv. „zárohák“, slúžia k natieraniu horšie dostupných miest (akými sú radiátory a pod.). Naopak, štetce (štetky), ktorých plocha na natieranie je veľká, sú vhodné na natieranie omietok alebo na vymaľovanie interiéru, v závislosti od hrúbky vlákien.
 

Vlákna štetca


Prírodné vlákna sa dajú využiť na všetky typy náterov, dobre nasávajú farbu. Problémom ale môžu byť slabé alebo poškodené vlákna, ktoré sa môžu uvoľniť a tým narušiť povrch maľby. Z tohto dôvodu je lepšie používať zmes prírodnej štetiny a syntetických vlákien. Vďaka prírodným štetinám sa farba dobre nasiakne a syntetické vlákna zaistia kvalitné rozotrenie farby. Stále obľúbenejšie sú plne syntetické štetce. Vlákna sú ľahké, rovnomerne sa ohýbajú a vďaka jemným koncom farbu rozotrú kvalitne a rovnomerne.

Pre vodou riediteľné farby alebo natieranie dreva (lazúrovanie) odporúčame používať štetce s umelým vláknom.

Aké sú najpredávanejšie štetce, ktoré ponúkame v predajniach Dom Farieb? A aké majú využitie?
Viac o produkte nájdete TU.
Viac o produkte nájdete TU.
Viac o produkte nájdete TU.
Viac o produkte nájdete TU.
Viac o produkte nájdete TU.
Viac o produkte nájdete TU.
Viac o produkte nájdete TU.

Pokiaľ si aj napriek tomu nebudete vedieť dať rady, neváhajte sa obrátiť na našich odborníkov na predajni, ktorí Vám veľmi radi poradia so správnou voľbou štetca.
loader