Voľba vhodných farieb do interiéru nie je nič zložité, ak viete, aký na vás môžu mať farby vplyv a ako sa v ich prítomnosti cítite. Niektoré môžu stimulovať, iné zase upokojovať. Nechajte na seba u vás doma pôsobiť farby, v ktorých vám bude dobre a kde budete radi tráviť váš čas.
 
Pri výbere odtieňa a intenzity farby nezabudnite prihliadnuť aj na veľkosť a polohu miestnosti a na to, ako pôsobí dopad svetla v rôznu dennú dobu. Odporúčame vám riadiť sa dobre známym pravidlom: tmavé odtiene voľte iba do väčších miestností, kde je dostatok denného svetla. Ak chcete tmavú farbu do menšej miestnosti, ako kompromis môžete vymaľovať tmavú iba jednu stenu. Naopak, pokiaľ máte radi čisto biely interiér, odporúčame ho oživiť farebným nábytkom alebo doplnkami, aby priestor nepôsobil príliš sterilne.
 
Zaujíma vás, aká farba je vhodná do akej miestnosti a z akého dôvodu?
 
OBÝVACIA IZBA
 
Obývacia izba je miestom, kde sa stretáva vo voľných chvíľach celá rodina. Útulnosť obývacej izby môžete podporiť teplou farbou, vhodné sú jemné odtiene krémovej, žltej a hnedej. Neutrálne farby sú v tomto prípade stávkou na istotu. V kombinácii s drevenými prvkami, či studeným kovom budú tieto odtiene vyzerať pekne.

 

KUCHYŇA A JEDÁLEŇ
 
Kuchyňa je kreatívne miesto plné energie, ktoré by malo pôsobiť pozitívne. Nebojte sa teda zvoliť farbu, ktorá bude výraznejšia. Aké farby podporujú chuť do jedla? Je to žltá, oranžová a červená. Nezabudnite ale, že dominantou kuchyne by mala byť kuchynská linka, voľte teda farbu stien až v momente, keď viete, aká farba bude prevažovať práve na kuchynskej linke. Okrem prírodných odtieňov a jemnejších odtieňov žltej, oranžovej a červenej sú na stenu vhodné aj tlmené odtiene zelenej. V kuchyni sa skrátka nemusíte báť odvážnejších farieb a kombinácií, ktoré vám dodajú chuť do varenia. A pretože je kuchyňa aj jedáleň miestom, kde dochádza najčastejšie k „nehodám“ s potravinami a nápojmi, odporúčame použiť umývateľné a ľahko čistiteľné farby, ako je napríklad Primalex Ceramic.
 
DETSKÁ IZBA

 
Do detskej izby je ideálne zvoliť jemné pastelové farby, ktoré majú na deti upokojujúce účinky. Výrazné sýte farby by mohli deti rušiť pri zaspávaní. Okrem klasickej pastelovej ružovej a modrej sa do detskej izby hodí svetlo zelená alebo jemne žltá. Skrátka veselá izba v pastelových odtieňoch je pre najmenších tou najlepšou voľbou!

 

SPÁLŇA

Spálňa je miestom na odpočinok, preto by ste mali vynechať farby, ktoré by na vás mohli pôsobiť rušivo. Vhodné sú tlmené prírodné farby, ako je béžová, modrá, zelená alebo krémová.


KÚPEĽŇA

Kúpeľňa by vo vás mala zanechať čistý dojem. Voľte teda farby, ako je biela, zelená, modrá alebo šedá. Dôležité je, aby ste sa v nej cítili dobre a príjemne relaxovali. Nezabudnite v kúpeľni zvoliť náter, ktorý bude odolný voči zvýšenej vlhkosti, ideálne umývateľný.

 

FARBY A VZORKOVNICE

Čo sa týka ponuky Dom farieb, vyberať môžete hneď z niekoľkých vzorkovníc. Novú kolekciu farieb nájdete vo vzorkovníku PPG Voice of Colour, v ktorom je viac ako 2000 odtieňov rozdelených do niekoľkých farebných kolekcií. Tento unikátny systém tónovania sa vzťahuje na interiérové nátery Primalex a krycie farby Balakryl.

 

Vzorkovnica farieb NCS je celosvetovo uznávaný systém farieb, ktorý ponúka odtiene, ktoré sú vhodné na komplexné farebné riešenie stien v interiéroch bytov.

Fasádny vzorkovník PPG Voice of Colour Facade Collection predstavuje vybrané odtiene vhodné na fasádu s vysokou farebnou stálosťou odtieňov.

Pokiaľ si nie ste istí so správnym výberom odtieňa, zastavte sa na našej predajni Dom farieb, kde môžete do jednotlivých vzorkovníkov nahliadnuť alebo si ich môžete zapožičať a kde vám naši špecialisti poradia nielen s odtieňom, ale aj so správnym výberom samotného náteru a aplikačných pomôcok. V našom tónovacom centre vám farbu ľahko a rýchlo rovno namiešajú. Tešíme sa na vašu návštevu!

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

loader