1. Bez vetrania to nejde? Kdeže!

Desí vás predstava, že budete musieť kúriť a zároveň vetrať, keď je vonku okolo nuly? Moderné farby, predovšetkým vodou riediteľné, nezapáchajú a sú bezpečné aj pre vaše zdravie. Preto nemusíte zbytočne vetrať a môžete steny nechať schnúť za zatvorenými oknami. Ak na vetraní predsa len trváte, odporúčame „šokové vetranie“, kedy sa suchší zimný vzduch zmieša so vzduchom v miestnosti a vytvorí skvelé podmienky pre schnutie farby.


2. Zvládnete to rýchlejšie

Suchý vzduch a vykurovaná miestnosť. Presne táto kombinácia je pre maľovanie ideálna. Oproti letu je zimný vzduch ďaleko suchší. Preto farba omnoho rýchlejšie a dôkladnejšie schne. Vymaľujete tak skôr, než sa nazdáte.
 


3. Ušetríte! Myslite prakticky!

Ak chcete vymaľovať od profesionála, práve v zime sa vyhnete dlhým čakacím dobám, pretože maliarska sezóna je počas leta. Ak maliara navyše platíte za hodinu, a nie za m², ako býva zvykom, ušetríte! Vďaka ideálnym podmienkam pre maľovanie a rýchlejšiemu schnutiu sa celý proces skráti. Vy tak môžete ušetrené peniaze investovať napríklad do bytových dekorácií, ktoré dodajú vášmu čerstvo vymaľovanému domovu tú správnu atmosféru.
loader